Welcome Event στο Εθνικό Αστεροσκοπείο

Το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε εκδήλωση υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών/τριων του MBA!

Το καλωσόρισμα των φοιτητών πραγματοποιήθηκε στον εντυπωσιακό χώρο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών - Κέντρο Επισκεπτών Πεντέλης.

Οι συμμετέχοντες/ουσες είχαν την ευκαιρία να λάβουν μέρος σε team building δραστηριότητες, να γνωρίσουν τον Δρ. Βαγγέλη Κολοκοτρώνη, Υπεύθυνο για τη Λειτουργία του Κέντρου Επισκεπτών Αστεροσκοπείου Πεντέλης, να συνομιλήσουν με διδάσκοντες του ΜΒΑ και να περάσουν χρόνο με τους συμφοιτητές τους με τους οποίους θα δημιουργήσουν σχέσεις που θα διαρκέσουν για πολλά χρόνια.

Σύμμαχος στην εκδήλωση στάθηκε και ο καιρός, καθώς επέτρεψε την παρατήρηση του πλανήτη Κρόνου μέσω του ιστορικού τηλεσκοπίου Newall που βρίσκεται στην εγκατάσταση!

Είμαστε ενθουσιασμένοι για το ταξίδι που μόλις ξεκινήσαμε μαζί και προσβλέπουμε σε μια συναρπαστική χρονιά γεμάτη ευκαιρίες για ανάπτυξη και επιτυχία.

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το MBA μας και ανυπομονούμε να συνεχίσουμε αυτό το ταξίδι μαζί!