Σημαντική επιτυχία του MBA σε διαγωνισμό με θέμα «Mapping The Skills Of The Management Team» της εταιρείας Intersport

Οι πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες στο πλαίσιο του μαθήματος Διοίκηση και Ηγετικές Ικανότητες με διδάσκοντα τον επίκουρο καθηγητή του ΟΠΑ, Ιωάννη Θάνο, διερεύνησαν ποιες δεξιότητες θα πρέπει να έχουν τα στελέχη της Intersport και διαμόρφωσαν ένα πλάνο ανάπτυξης των συγκεκριμένων δεξιοτήτων σε ατομικό και οργανωσιακό επίπεδο για την εταιρεία Intersport. Τις προτάσεις τους τις παρουσίασαν στην ομάδα ανώτατης διοίκησης της εταιρεία Intersport.

Ταυτόχρονα, στον διαγωνισμό συμμετείχαν οι φοιτητές και φοιτήτριες του μαθήματος Μάνατζμεντ (διδάσκων Επίκουρος Καθηγητής Παναγιώτης Γκορέζης) του προγράμματος MBA του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με παρουσιάσεις στην ομάδα ανώτατης διοίκησης της εταιρεία Intersport.

Νικήτρια ομάδα του διαγωνισμού αναδείχθηκε, η ομάδα του ΟΠΑ αποτελούμενη από τους φοιτητές/φοιτήτριες: Ρεγγίνα Αντωνέλου, Ευάγγελος Κάντας, Κωνσταντίνα-Γρηγορία Κουτσογιάννη, Μιχαήλ-Άγγελος Μανάρας, Κωνσαντίνος Στοφόρος, Χριστόδουλος Σωτηρόπουλος. Θερμά συγχαρητήρια!